Balzám na rty: Test a recenze

Taky máte velké dilema, když se rozhodujete mezi tím, jaký balzám na rty si koupit? Zda je lepší tuhý nebo tekutý? Jestli je kvalitnější jej nanášet přímo na ústa anebo si pomoci při jeho aplikaci prstem, nebo štětečkem? Tak takové otázky si klademe snad všichni anebo taky ne.

Třeba máte jasno, každému sedí něco jiného, ale pro ty co stále váhají, mám pár tipů, na výběr toho pravého balzámu na rty pro vás.

ČTYŘI balzámy na rty, pět odlišných z kosmetických značek

  1. Eos balzám na rty

Prvním balzámem na rty je malý a roztomilý „dáreček“ od Eosu. Tato firma se vyloženě specializuje na výrobu a prodej špičkových přípravků pečujících o pleť a tělo. Do celosvětového podvědomí se dostala právě díky Eos balzámům, které jsou nejen revoluční svým designovým tvarem, ale jsou i blahodárnou péčí o vaše rty.

Balzám se velmi dobře nanáší a to díky tuhému tvaru, který umožňuje rovnoměrné nanášení. Můžete si vybrat z celé řady vůní, chutí anebo zvolit starou dobrou klasiku bez jakékoliv přidané vůně. Můžete si být jisti i 100% kvalitou přírodních ingrediencí tohoto výrobku, takže pro vyznavače přírody je jako stvořený.

balzám na rty eos a bomb cosmetics

 

Z vlastní zkušenosti ho můžu doporučit, splňuje všechny požadavky kvalitního balzámu na rty. Pokud se vám zalíbil, tak na notino jej najdete za opravdu bezkonkurenční ceny.

  1. Balea balzám na rty

Tento růžový balzám na rty je opravdová chuťovka. Jak určitě dobře víte, tak značka Balea patří pod řetězec obchodů dm, takže jej můžete zakoupit doslova na každém kroku. Jeho cena je poměrně dost nízká a na kvalitě výrobku se to trošku podepsalo. Zrovna tento typ balzámu se slibovaným perleťovým efektem nebyl nejspíše mou nejlepší volbou. Na rtech mi místo hezkého lesklého a něžného filtru vytváří nechtěný „bílí“ povlak, který má ke svůdnosti daleko. I když je dekorační efekt spíše nelíbivý, tak jeho hydratace je dobrá. Opravdu hezky zvláční rty a i jemně sladce chutná.

 balea balzám na rty

  1. Manufaktura balzám na rty

Třetím balzámem, který stojí za vyzkoušení je od české značky Manufaktury, která je v posledních letech na vzestupu. Na jejich kamenné obchody narazíte snad ve všech větších městech a to už je podle mého názoru úspěch. Co se mi na této značce líbí je její přírodní design a její bohatý výběr kosmetických přípravků z opravdu krásných vůní. Z toho důvodu jsem i musela vyzkoušet jejich kolekci tekutých balzámů na rty. Ale řekněme si to takto, tekuté složení od toho tuhého má a nemá své výhody.

manufaktura balzám na rty

Aplikace je snadná, ale není tak rovnoměrná, jako u tuhých balzámů na rty, které jsou rovnou v podobě aplikátoru. Takže to chce zručnost a asi i praxi v rovnoměrném nanesení. Další mojí výtkou bude, že se balzám na rtech do pár minut „vypaří“. Možná je ta chyba na mé straně, ale po krátké době od nanesení jsou mé rty zase suché a můžu aplikovat znovu. Co se ale nedá nepochválit na této značce balzámu, že opravdu nádherně voní. Takže pokud milujete vůni hroznů, tak je balzám na rty značky Manufaktura tím jediným i když hydratace trochu pokulhává.

manufaktura balzám

  1. Bomb Cosmetics balzám na rty

A posledním favoritem je balzám na rty od kosmetické značky Bomb Cosmetics s příchutí vodního melounu, který je nejen „number one“ v oblasti hydratace, ale i po stránce péče a vůně je prostě okouzlující. Na rty si tento balzám musíte nanášet po staru a to nejlépe rukou, tedy přesněji prstem. Anebo taky ne. Je tu ještě druhá možnost a tou je štěteček, ale sama za sebe doporučuji prst, kdo by se všude tahal se štětcem. Takže pro lenochy balzám na rty od Bomb Cosmetics bude tak trochu výzvou, ale za trochu námahy, to stojí!

Balzámů na rty je opravdu mraky a ne všechny stojí za vyzkoušení či vaši pozornost, ale určitě jsou i takové, které si přímo o to říkají. Byla by škoda je alespoň jednou nevyzkoušet, protože nikdy nevíte, na co právě narazíte.

A jaké balzámy na rty používáte vy?