Rtěnka Rimmel by Kate Matte: Recenze

Matné rtěnky jsou jedny z mých nejoblíbenějších, ale od té chvíle, kdy jsem poprvé vyzkoušela matující rtěnku Rimmel Lasting Finish Matte by Kate, je přímo zbožňuji!

Další kolekce rtěnek navržených světově známou topmodelkou Kate Moss pro značku Rimmel, už nejsou žádnou novinkou, ale přece jsou stále velmi opěvované. Z tohoto důvodu mi to nedalo a musela jsem vyzkoušet, zda jsou opravdu tak revoluční, jak jejich reklamy tvrdí.

Finish by Kate Rimmel rtěnka odstín 106

Rtěnka Rimmel Matte by Kate

Matující rtěnka od Rimmel není ničím novým, to víme asi každá, ale najít opravdu kvalitní a dlouhotrvající rtěnku, která vám odstínem sedne, to je někdy nadlidský úkol.

Tato rtěnka dokáže z vašich rtů vytvořit svůdné, neodolatelné pokušení, od kterého se jen těžko odtrhávají oči. A to nejen díky bohatému výběru sytých výrazných odstínů barev, ale i díky opravdu kvalitnímu složení, které vydrží a udržuje barvu na rtech rovnoměrně nanesenou.

Vlastnosti matující rtěnky Rimmel Matte by Kate

Na rtech vydrží poměrně dost dlouho a určitě stojí za vyzkoušení. Upozorňuji ale dopředu, že je potřeba mít opravdu hezké, zdravé rty bez ranek, nebo šupinek. Tato rtěnka je totiž spíše zvýrazní, než zakryje.

matující rtěnka Rimmel by Kate

Účinky, které rtěnka Rimmel Lasting Finish Matte by Kate slibuje jsou:

  • Dokonalé přilnutí ke rtům
  • Dlouhotrvající efekt
  • Moderní matné a výrazné odstíny
  • Skvěle kryje
  • Hydratuje

Vše toto opravdu rtěnka splňuje, jen možná menší upozornění k zmíněné hydrataci. Od matující rtěnky se velká míra hydratace očekávat nedá, pak by tento „matující efekt“ nemohl být reálný. Pokud jste tedy spíše zvyklá na klasické krémové rtěnky, tak možná tato rtěnka bude pro vás tak trochu výzvou.

Rimmel rtěnka by Kate

Odstín 106 Rimmelky z kolekce Kate Moss je opravdu sytý a výrazný, ale pro léto jako stvořený. Dal by se popsat jako výrazně růžovo-červený, až malinový. Rtěnka sama o sobě vydrží opravdu dlouho, ale pokud chcete její trvání „zpečetit“, tak doporučuji jemně nanést na rty pudr a pak rtěnku. Vydrží vám potom opravdu několik dlouhých hodin!

Další odstín, který stojí určitě za vyzkoušení a hodí se k pro noční večírky, ale i denní odvážnější líčení je odstín 110.

rtěnka finish by Katertěnka finish by kate odstín 106

Cena rtěnky se pohybuje v rozmezí 75 – 150 kč, ale na notino.cz ji můžete zakoupit za poměrně stálou cenu kolem 80 kč. Pokud vás trápí, že neodhadnete ten správný odstín rtěnky, tak si s tím nelamte hlavu. Já sama to dělám tak, že si rtěnku vyzkouším v některém obchodě a pak si ji zakoupím levněji přes internetové stránky.

A co vy, máte už na léto nějakou vlastní favoritku mezi rtěnkami?