Recenze Yves Rocher: vlasová péče

Chtěla jsem vyzkoušet přírodní vlasovou péči bez silikonů, protože mi celkem padaly vlasy a vyčetla jsem, že to může být používáním silikonových šamponů. Při mytí vlasů je totiž potřeba očistit pokožku hlavy od mazu a různých laků, suchých šamponů a dalších stylingových přípravků. Šampony se silikony bohužel fungují tak, že vytváří silikonovou vrstvu a ta je celkem fajn pro vlas, protože jej zatáhne a on se tolik netřepí a je pak lesklejší. Silikony ale nejsou vhodné pro pokožku hlavy, která musí být čistá a moci dýchat, jinak budou vlásky padat. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet šampon Yves Rocher ANTI-CHUTE a rovnou i další jejich vlasovou kosmetiku.

Šampon Yves rocher ANTI-CHUTE recenze:

šampon proti padádá vlasů a pro podporu růstu     šampon proti padádá vlasů yves rocher

Šampon Yves rocher ANTI-CHUTE – proti vypadávání vlasů obsahuje výtažek z vlčího bobu, který snižuje tvorbu kožního mazu, který spolu s dalšími faktory může za vypadávání vlasů a jejich řídnutí. Šampon Yves Rocher Anti-chute neobsahuje silikony, barabeny ani barviva a je přírodní. Teto šampon mám už druhé balení, ale bohužel teď na eshopu už není k dostání, v kamenných prodejnách ho ale stále seženete. Kupovala jsem ho si za 100 Kč. Šampon krásně voní – jako čerstvě posečená louka, nebo deštný prales. Úžasná rostlinná vůně, kterou u Yves Rocher prostě miluju! K šamponu jsou také ampule stejné řady, ale ty jsem nezkoušela, jsou celkem drahé a zase tolik mi vlasy nepadají. Místo ampulí jsme si pořídila březovou vodu (asi za 50 Kč v drogerii) a tu jsem si vždy před a po umytí vlasů nanesla ke kořínkům, vmasírovala a nechala působit. Na umytých vlasech jsem ji pak nechala až do příštího mytí.

Šampon vlasy krásně pročistí, provoní a jsou po něm jemné a lesklé – skoro by ane nebylo potřeba používat balzám, nebo kondicionér. Šampon jsem používala asi měsíc a efekt jsem pozorovala už asi po týdnu až dvou. Vlasy mi opravdu méně padali, než dříve a dokonce se začali objevovat nové podrosty. Vlasy mi zřejmě opravdu padaly, kvůli nevhodné kosmetice a péči o ně a pouze změna šamponu opravdu pomohla.

 

Kondicionéry Yves Rocher:

kondicionér Yves Rocher  vlasová péče Yves Rocher

Vyživující kondicionér na suché vlasy a Regenerační kondicionér na poškozené vlasy od Yves Rocher

Oba kondicionéry příjemně voní a vlasy jsou po nich jemné a dají se snadno rozčesat. Obecně splňují mé požadavky na kondicionér, ale nebyla jsem z nich tak nadšená jako ze šamponu. Vlasy mám hodně suché a lámavé a i po ostříhání se zkrátka lámou dál a ani jeden z kondicionérů tomu nijak nezabránil.

Dočetla jsem se, že maska na vlasy by měla být s podílem silikonů (aby se vlas zacelil a tolik se nelámal), takže masku mám Scwarzkopf a ta práci odvádí dobrou.

 

Zpevňující sérum na zvlněné vlasy Yves Rocher:

Vlasy mám vlnité a tak je někdy nechám volně proschnout a navlnit se. Aby byly vlnky pěkné a nerozlítané, koupila jsem toto sérum pro zvlněné vlasy od Yves Rocher. Sérum obsahuje 97% složek rostliného původu – hlavně výtažek z listů baoabu, neobsahuje žádné silikony, parabeny ani barviva. Sérum slibuje, že vaše vlny zafixuje a sjednotí bez zbytečného zatěžování vlasů, což také plní. Vlnky drží pěkně v loknách a nerozlétávají se a přitom nejsou vlasy ztvrdlé, jako při použití tužidla a jiných přípravků.

Sérum na vlnité vlasy Yves Rocher   vlasová péče yver rocher: recenze

 

Závěrem k vlasové kosmetice Yves Rocher:

Šampon proti vypadávání vlasů tedy mohu doporučit a sérum pro vlnité vlasy, nebo obecně i jiná séra o Yves Rocher asi také. Kondicionér a masku na vlasy bych ale hledala u jiné značky, která nějaké silikony používá. Důležité je kondicionér ani masku na vlasy NIKDY nenanášet až ke kořínkům, ale aspoň 5 cm od nich, abyste vlasy zbytečně nezatěžovali. Do mokrých i suchých vlasů ještě vetřu vlasový olejíček z keratinem a vlnky jsou pak nádherně lesklé a jemné.

Jakou přírodní vlasovou péči jste vyzkoušeli vy?