Opojná levandulová kosmetika

Že má levandule uklidňující, až čarovnou moc o tom není pochyb, ale že toho dokáže i mnohem více, to už ví jen málokdo. Vůni levandule má většina z nás spojenou s odpočinkem, ale to je jen jedna z moha vlastností této fialové rostliny.

Aby byly účinky levandule opravdu dokonalé, musí být tato rostlinka pěstována na sluncem hýčkaných jižních svazích francouzské Provence. To je možná pravda, ale jak každý asi ví, tak se levanduli daří i na běžné zahrádce v letním období.

Proč je levandule tak žádaná?

Účinky levandule můžeme rozdělit na vnitřní (tedy při vnitřním užití) a na zevní (tedy kosmetika apod.)

Nás budou pochopitelně zajímat vlastnosti levandule při zevní aplikaci a těmi jsou například účinky:

 • hojivé
 • pomáhá při nespavosti, bolesti hlavy, smutku
 • relaxační
 • oživuje organismus, tedy i energii
 •  LÉČÍ, chrání pokožku před zhoubnými mikroorganismy
 • chrání proti akné, zánětům a ekzémům

Co mohu doporučit z levandulových výrobků:

 1. Pytlík se sušenou levandulí

Pokud chcete svůj domov příjemně provonět s jemnými tóny levandule, tak nejlepší cestou je to právě skrze lněno – organzovaný pytlík, který je naplněn usušeným levandulovým květem. Osobně musím říct, že vůně vydrží opravdu dlouho a pokud vám připadne, že již vyprchala, tak stačí pouze promnout pytlík a vůně se zase objeví. Tento doplněk vašeho domova nemusíte používat pouze, jako dekoraci, ale je i jako preventivní opatření proti molům!

 1. Tuhé levandulové mýdlo

Stará klasika nikdy nezklame. Pokud si nepotrpíte na současný trend sprchových gelů a mlék, tak si dopřejte tuhé mýdlo s příměsí levandule. Mýdlo s kousky levandule je opravdu a doslova přírodním výrobkem, takže pro milovnice přírodní kosmetiky, je jako stvořené.

Levander_jpg

 1. Levandulový šampon a kondicionér

Ano, nejen mýdla, ale i vlasová kosmetika s příměsí levandule je na vzestupu. Například značka Garnier nabízí velmi kvalitní a voňavoučký šampón spolu s kondicionérem, který zanechá vaše vlasy hedvábné a zářivé.

 1. Relaxační tělový sprej s levandulí

Proč pečovat o tělo pouze krémy? Pečující tělový sprej je okamžitým osvěžením vaší pokožky a to nejen v horkém počasí. Jedním opravdu povedeným tělovým sprejem je i levandulový sprej od Oriflame. Díky relaxačnímu levandulovému oleji se zklidňujícím výtažkem z fíků je tento sprej opravdu osvěžující. Můžete si sním provonět nejen pokožku, ale i například pokoj!

 1. Sprchový gel

Ano znovu, když šampóny, tělová mléka a tuhá mýdla, tak i sprchové gely s výtažky levandule. Sprchový gel je zaručenou péči pro vaše unavené tělo. Doporučuji!

Jednoduše levandulových kosmetických i nekosmetických výrobků je opravdu mnoho, stačí si jen vybrat kvalitní značku a i příjemnou cenu.

Levander_cosmetic_jpg

Zahalte se do aromatické vůně levandule a vychutnejte si v klidu její vůni a nebo ozdravné účinky nejen pro mysl, ale i tělo!