Móda: knihy o módě a make-upu

Móda je nestálá, proměnlivá, dočasná, svádivá a někdy i dost krutá! Je zrcadlem naší společnosti, kulturním fenoménem a zároveň obrovským komplexním byznysem. Její historie je dlouhá, jako lidstvo samo a proto je důležité, ji nebrat na lehkou váhu.

lteratura o módě

Móda a její role v životě každého z nás

Koloběh módy se s dnešní dobou stále více urychluje. Móda, která dříve vydržela sto let, teď stěží přežije rok. Co si tedy představit pod pojmem móda? Aktuální trend, který trvá pouhou určitou dobu? Na takové otázky můžeme buďto hledat odpovědi ve svém okolí anebo se pohodlně usadit do křesla a otevřít jednu z mnoha knih o módě, které jsou nejen čtivé a informacemi obsáhlé, ale i krásně ilustrované, že budete jen mlsně přejíždět prstem po stránkách knihy a doufat že se dané šaty objeví ve skutečnosti před Vámi.

knihy o módě kolekce

Ty nejlepší knihy o módě

Móda

Móda z pohledu historie, od jejích samotných začátků v době pravěku, až po současný svět návrhářských ikon. Kniha je nádherně ilustrovaná, ale i skutečně přehledně seřazena, takže si čtenář přečte tuto knihu od začátku, až do konce, aniž by musel přeskakovat jednotlivé stránky.

Legendy módy

Kniha představuje 20 ikon, které změnily dějiny odívání. S touto knihou budete nejen překvapeni o některé informace, které Vám dosud unikaly, ale i o nádherné fotografie, kterými je tato kniha bohatě ilustrována.

Legendární módní návrháři

Znáte současné osobnosti módního sknihy o módě Coco Chanelvěta! Ne? Tak tato kniha Vám je představí a to hezky popořadě, s velmi bohatou a lákavou dávkou fotografií, takže budete chtít sami něco tvořit nebo vlastnit, alespoň jeden z kousků oděvu či jiného předmětu daného návrháře. 

Móda: úžasný příběh fenoménu

Kniha představuje módu jako skutečný fenomén. Jde o velmi obsáhlou a detailní knihu, která vypovídá nejen o daných předmětech, změnách v módních trendech, ale i o slavných návrhářích. Tato kniha jistě uspokojí i sebevíce náročnějšího čtenáře, ovšem pro ty, co očekávají velkou dávku rozměrných fotografií, bude kniha trochu zklamáním. Knihu by se dalo považovat i do jisté míry za učebnici, která informacemi nešetří.

Coco Chanel

Příběh nejznámější návrhářky v historii odívání, Coco Chanel, která změnila dosavadní pravidla v ženském oděvu a její módní značka i vůně se staly jedněmi z nejžádanějších po celém světě.

 

Face paint: Historie make-upu

Tato kniha je tak trochu novinkou a rozhodně je něčím, co by milovnice módy, ale i kosmetiky ocenily a odvažuji se i tvrdit, že každá žena, co se jen trochu věnuje svému vzhledu a sleduje poslední módní trendy, by si měla tuto knihu přečíst. Je plna zajímavých faktů, příběhů o vývoji, historii make-upu, bez kterého si mnoho žen nedokáže představit svůj život. Kniha Face Paint přibližuje praktické a specifické důvody pro používání make-upu z několik časových období, až po současnost. Přečtete si zde nejen o samotných kosmetických výrobcích, ale i o módních ikonách, které je proslavili, nebo se jinak zapsali do historie, tohoto odvětví „krásy“.

knihy o móde face paint

Tak máte už vybráno na Vánoce?