Deodoranty a antiperspiranty – test a recenze

Jsou přírodní deodoranty značek Oriflame a Yves Rocher opravdu kvalitní a účinné, nebo je lepší klasika? Vyzkoušela jsem různé deodoranty a antiperspiranty a vybrala jsem těchto pár, které podle mě stojí za vyzkoušení. Každý má nějakou výhodu a hodí se tak pro jinou příležitost.

Yves Rocher Evidence

Tento antiperspirant ve spreji má krásnou květinovou vůni, kterou si můžete dopřát také jako toaletní vodu. Má jemnou květinovou vůni, které vévodí jasmín spolu s růžovým olejem z růže Damašské. Vůně vydrží dlouho, ovšem antiperspirační účinky jsou menší, než u jiných produktů. Hodí se spíše na přestříkání během dne, nebo na chladnější dny, kdy se tolik nezpotíte. Na sport se moc nehodí, ale do práce postačí a budete krásně vonět a navíc má jemné přírodní složení.

Yves Rocher Evidence

Shrnutí:

+ krásná vůně

+ přírodní složení

+ nedráždí pokožku

+ nezanechává bílé skvrny

– kratší výdrž

– nedostatečná podpora při sportu

 

účinnost proti pocení +

výdrž O

 

Oriflame Nature Secrets

Pro ty, kteří mají citlivé podpaží a preferují přírodní deodoranty a antiperspiranty může být tou pravou volbou deodorant od Oriflame. Vůně je příjemná, ale výdrž bohužel není nic moc. Výhodou je, že nedráždí pokožku podpaží a to ani když se čerstvě oholíte. Na sport je bohužel tento deodorant opravdu nevhodný.

Shrnutí:

+ krásná vůně

+ přírodní složení

+ nedráždí pokožku

– nedostatečná výdrž

– nedostatečná podpora při sportu

– zanechává jemné bílé skvrny

 

účinnost proti pocení –

výdrž —

 

antiperspiranty a deodoranty

 

 

Adidas action 3 Control

Antiperspirant a deodorant Adidas action 3 Control je určen na sport a slibuje ochranu proti pocení po 24 hodin. Pokud chcete opravdovou po celý den, pak bych sáhla po antiperspirantu, který vydrží opravdu dlouho. Pokud máte podrážděné podpaží, pak je lepší použít tekutý deodorant. Vůně není tak příjemná jako u předešlých deodorantů a antiperspirantů, ale vydrží déle.

Shrnutí:Adidas action 3 Control

+ dlouhá výdrž

+ kvalitní ochrana proti pocení

– nepříliš příjemná vůně

– nevhodné na podrážděnou pokožku

+ nezanechává bílé skvrny

 

účinnost proti pocení +

výdrž ++

 

Rexona Invisible

Tekutý antiperspirant Rexona Invisible slibuje ochranu proti pocení po 48 hodin, což tedy bohužel nesplňuje, ale do večera vám ochrana proti pocení vydrží. Bohužel ale nesplňuje slíbenou ochranu proti bílým flekům. Bílé skvrny na černém oblečení zanechává i když ne tak výrazné, jak některé jiné deodoranty.

Shrnutí:

+ dlouhá výdrž

+ kvalitní ochrana proti pocení

– nepříliš příjemná vůně

– zanechává bílé skvrny

 

účinnost proti pocení +

výdrž ++

 

Adidas fruity rhythm

Tento antiperspirant patří k novinkám značky Adidas a oproti svým starším předchůdcům se jim rozhodně podařilo vylepšit nepříliš příjemnou vůni. Zároveň si tento sprej zachovává vysoce kvalitní vlastnosti jako je dlouhá výdrž a vysoká ochrana proti pocení a to i při sportu.

Shrnutí: Adidas fruity rhythm  

+ dlouhá výdrž

+ kvalitní ochrana proti pocení

+ hodí se na sport

+ příjemná vůně

+ nezanechává bílé skvrny

 

účinnost proti pocení +

výdrž ++

 

Klíč k hodnocení:Antiperspiranty Adidas

skvělé ++

dobré +

průměrné O

dostatečné –

nedostatečné —

 

Závěrem tedy test deodorantů a antiperspirantů vyhrává Adidas fruid rhythm. Poskytuje nejlepší ochranu proti pocení, poskytuje dlouhou výdrž a zároveň příjemně voní. Do práce, ale osobně preferuji antiperspirant od Yves Rocher, který krásně voní. Pokud nesportuji většinou používám spíše tekutý deodorant, který tolik neucpává póry a nedusí ani astmatiky. Ze všech tuhých deodorantů, které jsem vyzkoušela (Garnier, Rexona, Dove atd.) jsem nikdy nenarazila na deodorant, který by nezanechával výrazné bílé skvrny.

U tekutých deodorantů je potřeba počítat že nevydrží tak dlouho. Rychleji se kazí a ztrácí pak účinnost, takže jakmile začnete mít pocit, že je deodorant neúčinný, vyhoďte ho a kupte nový. Není vhodné nakupovat deodoranty ani antiperspiranty v akcích těsně před dobou expirace.

Jaký deodorant je vaším favoritem?