Avon – lak na nehty s gelovým efektem: Recenze

Musím přiznat, že tohle je po dlouhé době první lak na nehty od Avonu, který jsem si pořídila a to především ze zvědavosti.

Co mě nalákalo, byla nejen dobrá recenze od mé známé, ale i velký výběr opravdu hezkých barev a to především těch pastelových, které jsou pro léto jako dělané.

Lak na nehty GEL FINISH s gelovým efektem od Avonu

Popis tohoto výrobku je poměrně stručný. Jedná se o lak na nehty 3v1, to znamená, že obsahuje nejen podkladovou bázi, ale i sytou barvu a povrchový lesk. Ten vytváří onen tolik žádaný gelový efekt laku na vašich nehtech.

avon gel finish

Lak s gelovým efektem nabízí velmi dobrou aplikaci, díky přesnému štětečku, který se postará o rovnoměrný nátěr barvy a to i když jste tak trochu nemotora. Dále poskytuje sytou barvu, která už po prvním nátěru skvěle kryje. A neposledně dlouhotrvající výdrž a lesk laku.

Vlastní zkušenost s lakem na nehty od Avonu

V předešlých řádcích jsem vám popsala přesně to, co sama značka Avon nabízí ve své reklamě na tento lak na nehty, bohužel jak to tak bývá ne vše je pravda. Tedy alespoň z mé vlastní zkušenosti. Jak to asi nejspíše znáte, tak nejlepší je, když si vyzkoušíte každý výrobek na vlastní kůži.

Osobně mám velké problémy najít lak na nehty, který mi nejen sedne, ale především který vydrží. Mám vždy dvě kritéria, podle kterých posuzuji dobrý lak na nehty. Tím prvním je rychlé schnutí a toho jsem se u tohoto laku nedočkala. Není to okamžik, jak slibují, ale je to několik dlouhých minut a na správné vytvrzení i hodin!

gel finish lak na nehty

Druhým požadavkem je výdrž a tím nemyslím, že bych byla tak naivní a myslela si, že mi lak vydrží, když budu zrovna drhnout koupelnu nebo hromady nádobí. Myslím tím prostě výdrž, alespoň 3-4 dny. Musím říct, že i přesto, že jsem nic namáhavého nedělala, tak se mi lak oloupal a to skoro hned. Možná je to i tím, že ani pořádně neztvrdnul.

gel finish detail

Krásná záplava barev Avon laku na nehty s gelovým efektem

Co určitě musím pochválit jsou barvy, protože ty jsou opravdu syté, krásné a ještě více se lesknou. Velmi jsem si oblíbila pastelové barvy.

gel finish detail laku na nehty

Dalším plusem je aplikace, která je skutečně snadná a díky poměrně dlouhému štětečku i přesná. Krytí je taky poměrně vysoké, ale já přece jen dávám přednost dvěma nánosům barvy, krytí je pak 100%.

Nebudu říkat, že je to špatný lak na nehty, zažila jsem i horší. Ale za tu cenu by jeden opravdu očekával něco víc. Pokud je akce, můžete zakoupit jeden okolo 100 kč, ale nedávno jsem jej viděla i za 80 kč. I tak si myslím, že se dají sehnat mnohem levnější laky, které jsou lepší anebo srovnatelné.

Když to tedy shrnu, tak znovu si už nejspíš tento typ laku nezakoupím a raději zůstanu u své staré dobré klasiky a tou jsou laky na nehty COLORAMA od MAYBELLINE.